Spis Treści
Adwokat sprawa karna
Adwokat sprawa karna. Jak znaleźć adwokata? Co zrobić? Jak się bronić? Te pytania zadają osoby, które szukają adwokata do sprawy karnej…
Jesteś pokrzywdzonym, podejrzanym, oskarżonym, oskarżycielom prywatnym, oskarżycielom posiłkowym? Dobrze trafiłeś!
Czym zajmuje się nasza kancelaria?
Doradzamy naszym klientom, prowadzimy obronę w postępowaniu, bronimy naszych klientów przed sądami wszystkich instancji, dbamy o interesy pokrzywdzonych przed sądami wszystkich instancji, oferujemy pomoc w zakresie sporządzenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.
Kiedy jest najwyższa kara?
Wszystko zależy od tego, jakie popełniłeś przestępstwo.
Ważne – musisz wiedzieć, czym jest recydywa.
Recydywa – art. 64§1 KK
Niniejszy przepis ma zastosowanie wówczas, gdy sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany.
Jaka kara? Wysoka!
Tak, Sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.
Adwokat sprawa karna – „Podobne przestępstwa”
Pamiętaj!
Art. 64 § 1 KK określenie „podobne przestępstwa” oznacza natomiast, zgodnie z art. 115 § 3 KK, przestępstwa należące do tego samego rodzaju bądź też przestępstwa z zastosowaniem przemocy lub groźby jej użycia albo przestępstwa popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Przepis ten zatem wskazuje, że o podobieństwie przestępstw przesądzają trzy kryteria, którymi są: tożsamość rodzajowa, zastosowanie przemocy lub groźby jej użycia oraz działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Dlatego w każdej sprawie należy przeanalizować sprawę pod tym kątem.
Nie zgadzam się z karą
Za przestępstwa podobne uważa się przestępstwa z zastosowaniem przemocy lub groźby jej użycia.
Zbyt duża kara? Nie zgadzasz się z karą?
Co zrobić?
Postaw zarzut rażącej niewspółmierności kary.
Kiedy?
Zarzut rażącej niewspółmierności kary można zasadnie podnosić jedynie wówczas, gdy kara – jakkolwiek mieści się w granicach ustawowego zagrożenia – nie uwzględnia w sposób właściwy wszystkich istotnych okoliczności wiążących się z poszczególnymi dyrektywami i wskazówkami jej wymiaru.
Wszystkie okoliczności mają znaczenie. Każdą sprawę należy rozpatrywać indywidualnie.
Kiedy ma miejsca sytuacja rażącej niewspółmierności kary?
Zdecydowanie wtedy, gdy rozmiar represji jest w sposób oczywisty nieproporcjonalny w stosunku do dolegliwości wymierzanych sprawcom w podobnych sprawach.
Uwaga! „Rażąco niewspółmierną”, to jest niewspółmierną w stopniu nie dającym się wręcz zaakceptować.
Więcej: