Adwokat w Zielonce

Adwokat w Zielonce

Adwokat w Zielonce. Często trafiają do mnie osoby, które mają problem. Konsultację prawną zawsze zaczynam od ustalenia, jaki jest problem oraz jaki jest nasz cel. Na początku ważne jest przede wszystkim określenie celu – czy mówimy o sprawie rozwodowej i chcemy rozwodu, czy mamy problem z zakresu prawa rodzinnego. A może jednak jest to prawo karne? Ludzie często nie wiedzą, do jakiego prawnika się zgłosić. Ja nazywam się Marta Wnuk i reprezentuję swoich klientów głównie w zakresie prawa rodzinnego i prawa karnego związanego z przemocą w rodzinie. Sprawy o rozwód i alimenty są dosyć powszechne, ale zdarzają się też sytuacje, kiedy jeden z małżonków zostaje oskarżony o przestępstwo.

Cennik

Ceny za udzielenie pomocy prawnej są zawsze indywidualnie ustalane przy uwzględnieniu przede wszystkim potrzeb i celów klienta. Sprawy przecież się od siebie różnią, a przede wszystkim różny jest stopień skomplikowania sprawy. Niektóre sprawy są łatwiejsze i mogą trwać krócej, podczas gdy inne niestety trwają latami. Dlatego też nakład pracy jest istotny w zakresie wyceny usługi. Zgodnie ze standardami mojej pracy przed przystąpieniem do sprawy zawsze dokonuję analizy okoliczności faktycznej konkretnego przypadku. Jeżeli klient jest zainteresowany, wysyłam cennik swoich usług oraz umowę w tym zakresie. Od wielu lat zajmuję się prawem rodzinnym i karnym.

Konsultacja prawna

Prawo rodzinne to dział prawa cywilnego, który reguluje stosunki rodzinne i majątkowe. Moja Kancelaria zapewnia pomoc prawną w zakresie spraw rodzinnych takich jak: rozwody, separacje, alimenty, władza rodzicielska, kontakty z dzieckiem. Zakres usług obejmuje przede wszystkim dobranie i przeanalizowanie celu dla mojego klienta. Zawsze zaczynamy od pierwszej konsultacji prawnej – wtedy mogę wydać opinię prawną o danej sprawie. Kiedy nawiążemy współpracę w zakresie reprezentowania twoich interesów przed sądem, wówczas sporządzam umowę i pełnomocnictwo. Kiedy podpiszesz pełnomocnictwo, wówczas staję się twoim pełnomocnikiem i w twoim imieniu składam wszelkie niezbędne rzeczy.

Jak wygląda postępowanie?

Każdą sprawę należy przede wszystkim zacząć od – analizy, strategii,  sporządzenia pisma. Następnie przechodzimy do reprezentacji klientów. Reprezentacja klientów jest bardzo ważna, albowiem przed sądem mogą zdarzyć się niespodzianki. Z jakich etapów składa się postępowanie? Wszystko zależy, na jakim etapie zakończy się sprawa, czy wyrok zostanie przez ciebie zaakceptowany i czy będziesz nim usatysfakcjonowany. W polskim prawie mamy kilka etapów postępowania –  mamy postępowanie przed Sądem Rejonowym, przed Sądem Okręgowym, Apelacyjnym i Sądem Najwyższym. Sprawę o rozwód oraz o separację zgodnie z artykułem 56. można przeprowadzić wówczas, kiedy nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. 

Sprawa karna

Konsekwencje tych działań to nie tylko rozwód, ponieważ jeżeli łączą was kwestie majątkowe oraz dzieci, wówczas trzeba również uregulować sprawy z tym związane. Problem dodatkowo zaczyna się, kiedy oprócz spraw rodzinnych dotyka Cię problem pt. ,,sprawa karna”. Wtedy szukasz w internecie pomocy, szukasz adwokatów, którzy zajmują się prawem karnym. Niestety sprawy rodzinne zwykle związane są z silnymi emocjami, co w konsekwencji może doprowadzić do poważnych problemów. Zdarzają się sytuacje, w których to jeden z małżonków oskarża drugiego o znęcanie

Alimenty – więzienie 

Inne sprawy karne związane z rodziną to sprawy dotyczące alimentów, o których mówi artykuł 209 Kodeksu karnego. Co dzieje się w takich sprawach? Czy można iść za alimenty do więzienia? Oczywiście, że tak. Co grozi mi za niepłacenie alimentów? Już przy sprawach rodzinnych trzeba pamiętać, że wysokość alimentów jest istotna.W świetle polskiego prawa za niepłacenie alimentów mogą spotkać nas przykre konsekwencje, w tym nawet więzienie

Sprawy rodzinne 

Dlatego jestem świadoma, jak ważne jest prowadzenie spraw rodzinnych. Wymagają one szczególnej dynamiki i specyfiki oraz bardzo dobrego kontaktu z klientem. Współpraca klienta z adwokatem jest istotna, gdyż musi być zaufanie. Znajomość prawa rodzinnego i karnego jest kluczowa w przeprowadzeniu klienta przez różne etapy postępowania sądowego. Znajomość przepisów pozwala nam niejednokrotnie uniknąć negatywnego rozstrzygnięcia. 

Jaki masz cel?

Na proces całego działania składa się kilka rzeczy. Zaczynamy od wyboru celu, weryfikacji dokumentów, identyfikowania problemu, analizy problemu, określenia celu, przeanalizowania przepisów prawa, ułożenia strategii i w końcu dokonujemy wyboru optymalnego rozwiązania.

Jaki może czekać nas finał? Jak kończą się sprawy o rozwód? To wszystko zależy od tego, co chce dwoje małżonków. Musimy wiedzieć, że może być to rozwód bez orzekania o winie, a może być też rozwód z orzekaniem o winie i trwać kilka lat. Pamiętajmy, iż mamy jeszcze inne formy, tj. unieważnienie małżeństwa. Dosyć często dochodzi do sytuacji, kiedy po drugiej stronie nasz małżonek to obcokrajowiec. Rozwody z obcokrajowcem również są specyficzne. 

Żona chce wysokie alimenty

Pamiętaj, że kiedy jedna ze stron chce wysokie alimenty, to wówczas, kiedy nie zaspokoisz potrzeb rodziny, czeka cię odpowiedzialność karna. Zgodnie z artykułem 209 Kodeksu karnego, kto uchyla się od obowiązku niniejszego jest zagrożony odpowiedzialnością karną, wobec tego podlega karze. Może być to grzywna, kara ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności.

Sprawy majątkowe

Uważam, że dom jest fundamentem wszystkiego i trzeba zabezpieczyć swoje interesy. Bardzo często widziałam, jak sprawy majątkowe negatywnie wpływają na ludzi. Ostatnio mój klient, który został wyrzucony z domu i bał się o to, gdzie zamieszka z uwagi na problemy w małżeństwie, zaczął pić, aż spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Tak zwana jazda po pijaku. Wobec tego zabezpiecz również swoje kwestie majątkowe. Ja jako adwokat zapewniam również pomoc prawną w tym obszarze, czyli w sprawach majątkowych małżonków. W trakcie trwania związku ludzie często nie zastanawiają się, co będzie z pieniędzmi jak się rozstaną. Niestety ludzie się rozstają i rozwodzą, wobec czego należy przeanalizować swoją sytuację i zabezpieczyć również twoje sprawy majątkowe.

Zadzwoń