Adwokat w Pruszkowie

Adwokat w Pruszkowie. Nazywam się Marta Wnuk i pomagam osobom w trudnym okresie życiowym, albowiem sprawy związane z rodziną zawsze są trudne. Specjalizuję się w sprawach o rozwód, alimenty, kontakty oraz w sprawach karnych związanych z rodziną. 

Okazuje się, że sprawy karne są bardzo bliskie sprawom związanym z rodziną. Niekiedy nawet nie zdajemy sobie sprawy, że doszło do przestępstwa. Niestety, właśnie przy sprawach rodzinnych powszechne są takie przestępstwa jak znęcanie się, nękanie i składanie fałszywych zeznań.

Strategia jest kluczowa – Adwokat w Pruszkowie

Jakie prowadzę sprawy? Sprawy o rozwód, separację, rozwód bez orzekania o winie, rozwody trudne, czyli rozwód z orzeczeniem o winie, sprawy o alimenty, sprawy o kontakty z dziećmi, sprawy karne. W swojej działalności prowadziłam już kilkanaście spraw z zakresu prawa karnego, a dokładnie z artykułu 207 KK i wiem, że są to bardzo trudne sprawy, ponieważ składa się na nie kilka czynników.

Przede wszystkim w pierwszej kolejności trzeba przeanalizować stan faktyczny, a następnie przeanalizować dowody w sprawie i na podstawie tego ułożyć strategię. Tak, strategia w sprawach karnych jest kluczowa, ponieważ musimy krok po kroku wiedzieć, jak działać. Już na samym początku trzeba mieć zaplanowane czynności. Oczywiście w sprawach rodzinnych strategia również jest ważna. Często zdarza się strategia pt. “Chcę rozwodu z orzeczeniem o winie i zawiadomię, że znęca się nade mną mąż”. Niestety takie sytuacje się zdarzają, wobec tego należy zastanowić się, co wtedy możemy zrobić. 

Adwokat w Pruszkowie

Opowiem państwu historię małżeństwa z Warszawy, którego majątek szacowany był na ponad 50 000 000 zł. Mąż został oskarżony o znęcanie się nad żoną. Przed sądem żona przedstawiła go jak największego bandytę. Okazało się, że jej celem było uzyskanie wyroku z orzeczeniem o jego winie, ponieważ chciała przejąć większą część majątku. W związku z tym trzeba pamiętać, że kiedy chodzi o pieniądze, zaczynają się problemy. Tak też było w tej sprawie. Problemy zaczęły się, kiedy poruszono kwestie finansowe.

Adwokat jest po to, aby zabezpieczać Twoje interesy, wobec czego musisz być z nim szczery. Ponadto należy pamiętać, iż różne stowarzyszenia, jak np. Stowarzyszenie Sędziów Polskich, zawsze podkreślają, że sądy muszą być niezależne i każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia swojej sprawy. Dlatego rolą pełnomocnika czy też obrońcy w sprawach karnych jest zapewnienie klientom rzetelnego i uczciwego procesu.

Adwokat w Pruszkowie

Należy również zauważyć, iż pełnomocnicy podkreślają i ostrzegają obywateli, że muszą dążyć do sprawiedliwego rozstrzygnięcia. Profesjonalny pełnomocnik, jakim jest adwokat albo radca prawny, musi być odpowiedzialny za swoje zachowanie, wspierać doświadczeniem i wiedzą. Musi też zagwarantować przestrzeganie zasad i dążenie do sprawiedliwego wyroku. Pamiętajmy, iż bezpieczeństwo jest naczelną potrzebą człowieka. Klient musi mieć spokój, wobec czego ja jako adwokat zawsze dążę do prawdy i uświadamiam klienta, jakie mamy możliwości i co może się zdarzyć.

Rozwody są dosyć powszechne. A sprawy karne związane z rozwodami? Oczywiście, że tak – co prawda nie w każdej sprawie, ale kilkukrotnie zdarzyło mi się, że łącznie z rozwodem toczyła się sprawa o znęcanie się nad rodziną.

Walka o pieniądze… – Adwokat w Pruszkowie

Mówi się, że rozwody w Warszawie są modne. Myślę, że dopiero zaczęliśmy o tym mówić. Niestety zdarzają się sytuacje, że strony nie żyją ze sobą, ale formalnie się nie rozwodzą. Kiedy zaczyna się walka o pieniądze, wtedy wszystko się zmienia. Sprawy karne, elementy orzeczenia o winie… Wszystko opiera się na jednej ważnej kwestii – walce o pieniądze.

Adwokat przede wszystkim ma być blisko klienta. Każdą rozmowę musi zacząć od ustalenia, jaki jest cel oraz uświadomienia, jakie są możliwości. Nie jest sztuką coś obiecać. Jeżeli masz problem prawny, to musisz mieć spokojne myśli. Czy zastanawiałeś się nad rozwiązaniem? Musimy wiedzieć, że każdego dnia twoje życie jest narażone na różne niespodzianki. Dlatego sprawiedliwość musi być zabezpieczona. Nie cofniemy tego, co już się stało, jednakże możemy szukać tylko problemów. Kto nie miał okazji korzystać z usług prawnika pewnie zastanawia się, jak to wygląda. Zawsze polecam, aby w pierwszej kolejności skontaktować się i porozmawiać – dopiero po rozmowie będzie można coś więcej powiedzieć.

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Zadzwoń