Adwokat w Warszawie

Adwokat w Warszawie

Adwokat w Warszawie. Prawo karne jest dziedziną specyficzną, w której logiczne myślenie o sprawie i analizowanie stanu faktycznego jest kluczowe. Najpierw ustalamy stan faktyczny okoliczności w sprawie, a następnie dobieramy odpowiednią karę. Przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu są bardzo popularne. Prowadziłam sprawę o zabójstwo, nieumyślne spowodowanie śmierci, błąd medyczny, prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwym. W dzisiejszym artykule opowiem o różnych aspektach pracy adwokata. Przeczytaj koniecznie!

Co jest celem procesu sądowego? – Adwokat w Warszawie

W procesie karnym zawsze powstaje pytanie, jaki będzie wyrok. Adwokat zajmujący się sprawą karną jest po to, aby ułożyć odpowiednią strategię działania. Uważam, że prawo karne należy do jednej z trudniejszych dziedzin prawa. Niezbędna jest dobra znajomość przepisów i logiczne myślenie. Każda sprawa jest zupełnie inna, dlatego też musi zostać indywidualnie rozpatrzona. Celem jest zawsze wyrok uniewinniający. Jednakże są takie sprawy, gdzie liczy się po prostu na łagodny wymiar kary. Każdy miesiąc jest na wagę złota. Dodatkowo sprawy karne budzą wiele emocji. Na jakim etapie dokonać wyboru pełnomocnika? Przede wszystkim nie czekać. Niekiedy już na etapie przygotowawczym pomoc profesjonalisty jest niezbędna.

Z jakich dziedzin pomagam moim klientom? 

W swojej praktyce zawodowej zajmowałam się między innymi sprawami o kradzież. Mówi o niej artykuł 278 Kodeksu karnego. Z jakich dziedzin jeszcze pomagam? Sprawy, które prowadziłam, dotyczyły także:

 • Zniewagi z artykułu 216 
 • Paserstwa zgodnie z artykułem 291 kodeksu karnego. 
 • Składania fałszywych zeznań artykuł 233 Kodeksu karnego.  
 • Podrobienia dokumentów z artykułu 270 
 • Jazdy pod wpływem alkoholu i środków odurzających z artykułu 178 A Kodeksu karnego. 
 • Posiadanie i handel środkami odurzającymi zgodnie z artykułem 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
 • Znęcania się z artykułu 207 Kodeksu karnego 
 • Stalkingu z artykułu 190 Kodeksu karnego
 • Rozboju z artykułu 280. 
 • Bójki lub pobicia z artykułu 158 Kodeksu karnego 
 • Nieumyślnego spowodowania śmierci zgodnie z artykułem 155 Kodeksu karnego. 

Każda z powyższych spraw jest trudna – zwłaszcza kiedy grozi nam wysoki wymiar kary. Dlatego niezbędna jest pomoc, aby ułożyć plan dalszego działania.

Czy pomoc adwokata jest konieczna? – Adwokat w Warszawie

W niektórych sprawach karnych taka pomoc jest niezbędna. Dlaczego? Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, tylko profesjonalny pełnomocnik, czyli adwokat albo radca prawny ma prawo do obrony oskarżonego. Nie możesz ustanowić żadnego innego pełnomocnika. Wiedza z zakresu prawa karnego musi być obszerna, więc pełnomocnik musi logicznie myśleć w sprawie. Dobry prawnik do sprawy karnej najpierw analizuje okoliczności w sprawie, a później układa strategię.

Jakie sprawy prowadzi moja kancelaria adwokacka?

Karniści są niekiedy osobami o ogromnej wiedzy. Jest ona niezbędna, by być specjalistą w swojej dziedzinie. Ja, jako adwokat, dosyć często prowadzę sprawy, które są skierowane przeciwko rodzinie albo innej osobie. Niestety, w takich sytuacjach zawsze jest lęk przed tym, co może zdarzyć się w przyszłości. Dosyć często prowadzę sprawy o wykonywanie kary w systemie dozoru elektronicznego. Często nasi klienci proszą o odroczenie albo o przerwę w wykonywaniu kary. To również jest przedmiotem działań mojej kancelarii. Pamiętaj, iż od momentu zatrzymania masz swoje prawa i przysługuje Ci możliwość skorzystania z pomocy Adwokata do spraw karnych.

Jak może Ci pomóc adwokat karnista? – Adwokat w Warszawie

Przede wszystkim zapewni Ci fachowe doradztwo – zarówno przed wszczęciem postępowania przygotowawczego, jak i na etapie postępowania sądowego. Dodatkowo będzie Cię aktywnie reprezentował przed organami ścigania. Istotne jest również profesjonalne podejście do sprawy i pomoc w sporządzeniu wszelakich pism związanych ze sprawą karną. Doradzi także w zakresie zabezpieczenia interesów.

 

Sprawa karna w Sądzie – o co pyta Sąd?

 

Zadzwoń