Adwokat w Wołominie

Adwokat w Wołominie

Kim jestem?

Adwokat w Wołominie. Szanowni Państwo, witam Państwa serdecznie na mojej stronie. Zachęcam Państwa do zapoznania się z moją osobą. Nazywam się Marta Wnuk i zajmuję się sprawami rodzinnymi i karnymi. Wykonuję zawód adwokata jako członek Izby Adwokackiej. Główna siedziba mojej kancelarii znajduje się w Warszawie. Aplikację adwokacką odbyłam przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. Już na etapie aplikacji adwokackiej czynnie uczestniczyłam w rozprawach jako aplikantka adwokacka. Zaraz potem założyłam swoją kancelarię. Posiadam bogate doświadczenie w sprawach rodzinnych i karnych. Interesuję się prawem rodzinnym i karnym. 

Czym się zajmuję?

Głównie zajmuję sprawami o rozwód, o separację, ustalenie kontaktów z dziećmi, o alimenty, ograniczenie władzy rodzicielskiej bądź też pozbawienie władzy rodzicielskiej, sprawy o ustalenie ojcostwa, o podział majątku. Dodatkowo od wielu lat jestem wielką pasjonatką prawa karnego, a w szczególności kiedy, przestępstwo dotyczy przemocy w rodzinie. Pomagam mężczyznom i kobietom w sprawach prawnych z zakresu prawa rodzinnego i karnego. Jakie są to sprawy? Mogą to być sprawy o znęcanie się, o zabójstwo, o posiadanie narkotyków, sprawy związane z przywłaszczeniem. Bliskie są mi sprawy związane z niealimentacją, sprawy z artykułu 207 Kodeksu karnego, oszustwo, uszkodzenie ciała, kradzież, stalking, jazda pod wpływem alkoholu, fałszowanie dokumentów, groźby karalne.

Aktualnie swoją praktykę adwokacką koncentruję na pomaganiu w sprawach o rozwód i w sprawach karnych. W ciągu ostatnich kilku lat pracy zawodowej w ramach swojej indywidualnej praktyki pomogłam w kilkudziesięciu postępowaniach rozwodowych i karnych.

Mając na uwadze wąską specjalizację nie obsługuję spraw z innej kategorii, ponieważ uważam, że w swojej dziedzinie trzeba być specjalistą i po prostu bardzo dobrze znać się na tym, co się robi. 

Zawód – adwokat

Adwokat to wyspecjalizowany prawnik posiadający szerokie uprawnienia nadane mu przez ustawę – prawo o adwokaturze. Zgodnie z artykułem czwartym ustawy regulującej zawód adwokata, adwokat to zawód polegający na świadczeniu pomocy prawnej, a w szczególności na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowaniu projektów aktów prawnych oraz reprezentowaniu klienta przed sądami wszystkich instancji i urzędami. Dlatego też pomoc prawna świadczona jest osobom fizycznym, podmiotom gospodarczym oraz jednostkom organizacyjnym. Ja w swojej specjalizacji głównie obsługuję osoby fizyczne i pomagam im w sprawach karnych i rodzinnych.

Zadzwoń